1/1

Theodor Körner,

Je melodio

tradukita de Manfred Retzlaff

Ho, mizera koro mia! Ĉu vi vere kredis ĝin? Vanis la ja sopiro via Je la dolĉa amatin’.

Ĝoje batis kun tremado Pro la amo, mia kor’. Detruiĝis la strebado, Kaj la sonĝo pasis for.

Traduko de la Germana poemo “Zu einer Melodie” de Theodor Körner en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984.

MR-079-1 / Arg-755-1517 (2013-01-03 23:13:09)

http://www.poezio.net/version?poem-id=755&version-id=,1517