1/1

Theodor Körner,  Theodor Körner,
Je melodio  Zu einer Melodie

translated by Manfred Retzlaff

Ho, mizera koro mia! Ĉu vi vere kredis ĝin? Vanis la ja sopiro via Je la dolĉa amatin’.

Armes Herz, du konntest wähnen? Ach, dein Glaube war so süß! Doch umsonst nur ist dein Sehnen Nach der Liebe Paradies.

Ĝoje batis kun tremado Pro la amo, mia kor’. Detruiĝis la strebado, Kaj la sonĝo pasis for.

Froh schlugst du mit tiefem Beben Für das heil’ge Wunderland, Doch vernichtet ward dein Streben, Und der schöne Traum verschwand.

Translation of the German poem “Zu einer Melodie” by Theodor Körner into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 1984.

MR-079-1 / Arg-755-1517 (2013-01-03 23:13:09)

Author of this German poem is Theodor Körner, published 1984.

MR-079-1 / Arg-755-1516 (2013-01-04 15:13:59)

Vidu: http: // www. recmusic. org/ lieder/ get_text. html? TextId= 34128 Pri la poeto vidu la vikipediajn retejojn http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Theodor_K% C3% B6rner kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Theodor_ K% C3% B6rner_%28Schriftsteller% 29 .

http://www.poezio.net/version?poem-id=755&version-id=,1517,1516