1/1

Andreas Gryphius,  Andreas Gryphius,
Heiliger Abend  Sankta Vespero

tradukita de Manfred Retzlaff

Der Mensch war Gottes Bild. Weil dieses Bild verloren, wird Gott, ein Menschenbild, in dieser Nacht geboren.

La homo - bild’ de Di’. Ĉar tiu bild’ perdiĝis, Estiel homo Li En tiu nokt’ naskiĝis.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Andreas Gryphius (civila nomo: Andreas Greif, ∗1616-10-02 – †1664-07.16).

Arg-750-1508 (2013-01-03 12:53:51)

Vidu  ankaŭ:  http: // www. christentum. li/

heiligabend. htm . Tiu ĉi poemo aperis en la revuo “Frau und Mutter”, n-ro 12/2007.

Traduko de la Germana poemo “Heiliger Abend” de Andreas Gryphius (civila nomo: Andreas Greif, ∗1616-10-02 – †1664-07.16) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 2013-01-02.

Arg-750-1511 (2013-01-03 12:54:31)

http://www.poezio.net/version?poem-id=750&version-id=1508,1511