1/1

Andreas Gryphius,

Kontemplo de l’ tempo

tradukita de Manfred Retzlaff

La jaroj estas miaj ne, de l’ temp’ de mi prenitaj; la jaroj estas miaj ne, por mi antaŭviditaj.

La nuno estas mia! Nur ĝin atentu mi! Kaj tiam estas mia de l’ tempo la Kreinto -Di’.

Traduko de la Germana poemo “Betrachtung der Zeit” de Andreas Gryphius (civila nomo: Andreas Greif, ∗1616-10-02 – †1664-07.16) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984-06.

MR-069-2d / Arg-742-1498 (2012-12-30 17:50:59)

Pri la aŭtoro vidu la vikipediejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Andreas_Gryphius kaj http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Andreas_Gryphius .

http://www.poezio.net/version?poem-id=742&version-id=,1498