1/2

Dieter Trautwein,

Benu nin, Sinjor’

übersetzt von Manfred Retzlaff

1.) Benu nin, Sinjor’, ke ni ne disiĝu. Ke ni estu viaj, ni plikonsciiĝu. Solaj estas ni sur la Ter’ neniam; ridon, ploron, ĉiam ilin benos vi.

2.) Mem ne povas iu benon akapari; ĉar vi donas multe, ni ne devas ŝpari. Flori povas ben’, kie ni disdonas, amas kaj pardonas; iĝas for ĉagren’.

…

2/2

3.) Pacon vi jam donis, sed ĝi fariĝendas, inter ni ĉi tie efektiviĝendas. Helpu ĉiam nin,^{3} ke ni faru pacon. Donu vian gracon, ke ni ĝuu ĝin.^{4}

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Komm, Herr, segne uns” von Dieter Trautwein ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 1983-06-01.

MR-065-01 / Arg-741-1496 (2012-12-30 16:47:10)

3aŭ: Helpu ĉiam nin, ke fariĝu paco. Agu ni sen laco, ke ni ĝuu ĝin.

4aŭ: Helpu ĉiam nin, en laboroj pacaj. Ni ne iĝu lacaj, ĝis ni ĝuos ĝin.