1/1

Dieter Trautwein,

Benu nin, Sinjor’

tradukita de Manfred Retzlaff

1.) Benu nin, Sinjor’, ke ni ne disiĝu. Ke ni estu viaj, ni plikonsciiĝu. Solaj estas ni sur la Ter’ neniam; ridon, ploron, ĉiam ilin benos vi.

2.) Mem ne povas iu benon akapari; ĉar vi donas multe, ni ne devas ŝpari. Flori povas ben’, kie ni disdonas, amas kaj pardonas; iĝas for ĉagren’.

3.) Pacon vi jam donis, sed ĝi fariĝendas, inter ni ĉi tie efektiviĝendas. Helpu ĉiam nin,^{3} ke ni faru pacon. Donu vian gracon, ke ni ĝuu ĝin.^{4}

Traduko de la Germana poemo “Komm, Herr, segne uns” de Dieter Trautwein en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983-06-01.

MR-065-01 / Arg-741-1496 (2012-12-30 16:47:10)

http://www.poezio.net/version?poem-id=741&version-id=,1496

3aŭ:

Helpu ĉiam nin, ke fariĝu paco.

Agu ni sen laco, ke ni ĝuu ĝin.

4aŭ:

Helpu ĉiam nin, en laboroj pacaj.

Ni ne iĝu lacaj, ĝis ni ĝuos ĝin.