1/1

Christian Morgenstern,  Christian Morgenstern,
The Three Sparrows  La tri paseroj
tradukita de Max Knight  tradukita de Manfredo Ratislavo

Upon a hazel branch I spied three little sparrows, side by side.

Sidadas sur branĉo sen foli’ kun ventro al ventro paseroj tri.

At left is Erich, at right is Franz, and smack in die middle is smarty Hans.

Jen inter la liva kaj dekstra ul’ enmeze sidadas la senhontul’.

Their sleepy eyes they tightly close, and over their backs it snows and snows.

Okulojn fermis jam ĉiu paser’, kaj falas sur ilin neĝer’ kaj neĝer’.

They snuggle closely together, all three - but Hans is the wärmest, none snugger than he!

Kunpremas jen sin la paseroj tre, malvarmon sentas la meza ne.

Kaj ili, aŭdante la batojn de l’ kor’, ankoraŭ jen sidas, se ne flugis for.

Traduko de la Germana poemo “Die drei Spatzen” de Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) en la Anglan de Max Knight (civila nomo: Max Kühnel, ∗1909-06-08 – †1993-08-31).

Arg-73-1201 (2012-08-19 12:50:48)

Tiu ĉi angligo de la poemo estas publikigita en http: // www. christian-morgenstern. de dcma/ index. php5? title= Die_drei_Spatzen .

Traduko de la Germana poemo “Die drei Spatzen” de Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1984-02.

Arg-73-143 (2004-01-30 09:00:21)

http://www.poezio.net/version?poem-id=73&version-id=1201,143