1/1

Johann Wolfgang von Goethe,

Noktokanto de migranto

tradukita de Manfred Retzlaff

Vi, venanto de l’ chielo, Foriganto la doloron, Freshiganta per mielo De l’ sufereganto koron,

- Min plenumas ega laco! Kial tiu ghoj’ kaj ve’? - Dolcha paco, Venu, mi sopiras tre!

Traduko de la Germana poemo “Wanderers Nachtlied” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983-06-17.

MR-063-2 / Arg-738-1491 (2012-12-29 13:38:37)

http://www.poezio.net/version?poem-id=738&version-id=1491