1/1

Johann Wolfgang von Goethe,  Johann Wolfgang von Goethe,
Wanderers Nachtlied  Noktokanto de migranto

tradukita de Manfred Retzlaff

Der du von dem Himmel bist, Alles Leid und Schmerzen stillest, Den, der doppelt elend ist, Doppelt mit Erquickung füllest,

- Ach, ich bin des Treibens müde, Was soll all der Schmerz und Lust? - Süßer Rriede, Komm, ach komm in meine Brust!

Vi, venanto de l’ chielo, Foriganto la doloron, Freshiganta per mielo De l’ sufereganto koron,

- Min plenumas ega laco! Kial tiu ghoj’ kaj ve’? - Dolcha paco, Venu, mi sopiras tre!

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22).

Arg-738-1489 (2012-12-29 13:21:26)

Traduko de la Germana poemo “Wanderers Nachtlied” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983-06-17.

MR-063-2 / Arg-738-1491 (2012-12-29 13:38:37)

http://www.poezio.net/version?poem-id=738&version-id=1489,1491