1/1

Johann Wolfgang von Goethe,  Johann Wolfgang von Goethe,
Noktolido de migranto Wanderers Nachtlied

tradukita de Richard Schulz

Vi, sendito de l’ chiel’, Foriganto de doloro, Antau kies brila hel’ Forsekighas chiuj ploroj,

- Ve pro la adado laco, Kia de la faroj fin’? - Dolcha paco, Nestu do en mia sin’!

Der du von dem Himmel bist, Alles Leid und Schmerzen stillest, Den, der doppelt elend ist, Doppelt mit Erquickung füllest,

- Ach, ich bin des Treibens müde, Was soll all der Schmerz und Lust? - Süßer Rriede, Komm, ach komm in meine Brust!

Traduko de la Germana poemo “Wanderers Nachtlied” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-

22) en Esperanton de Richard Schulz (Rikardo Ŝulco, ∗1906-07-12 – †1997-09-26).

Arg-738-1490 (2013-02-26 15:13:51)

Tiu poem-esperantigo trovighis sur la pagho 136 de la “Vestfaliaj Flugfolioj” eldonitaj de Richard Schulz (Rikardo Shulco). Pri Richard Schulz vidu la vikipedian retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Richard_Schulz .

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22).

Arg-738-1489 (2012-12-29 13:21:26)

http://www.poezio.net/version?poem-id=738&version-id=,1490,1489