1/1

Nikolaus Selnecker,

Min lasu ĉe vi resti

tradukita de Manfred Retzlaff

Min lasu ĉe vi resti, ho, mia kara Di’; je l’ kredo volas esti fidela ĉiam mi. Aĥ, donu, ke ne mankos al mi la konstantec’; pro tio kore dankos mi vin en eternec’.

Traduko de la Germana poemo “Lass mich dein sein und bleiben” de Nikolaus Selnecker (∗1530 – †1592-05-24) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983-03-20.

MR-56-1 / Arg-736-1486 (2012-12-28 20:46:11)

La melodio estas aŭdebla en http: // www. musicanet. org/ robokopp/ Lieder/ lassmich. html . Tie estas inkikitaj du pluaj strofoj, kiuj ne aperas en la evangelia germana kantlibro.

http://www.poezio.net/version?poem-id=736&version-id=1486