1/1

Nikolaus Selnecker,  Nikolaus Selnecker,
Min lasu ĉe vi resti  Lass mich dein sein und bleiben

tradukita de Manfred Retzlaff

Min lasu ĉe vi resti, ho, mia kara Di’; je l’ kredo volas esti fidela ĉiam mi. Aĥ, donu, ke ne mankos al mi la konstantec’; pro tio kore dankos mi vin en eternec’.

Lass mich dein sein und bleiben, du treuer Gort und Herr, von dir lass mich nichts treiben, halt mich bei deiner Lehr. Herr, lass mich nur nicht wanken, gib mir Beständigkeit; dafür will ich dir danken in alle Ewigkeit.

Traduko de la Germana poemo “Lass mich dein sein und bleiben” de Nikolaus Selnecker (∗1530 – †1592-05-24) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983-03-20.

MR-56-1 / Arg-736-1486 (2012-12-28 20:46:11)

La melodio estas aŭdebla en http: // www. musicanet. org/ robokopp/ Lieder/ lassmich. html . Tie estas inkikitaj du pluaj strofoj, kiuj ne aperas en la evangelia germana kantlibro.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Nikolaus Selnecker (∗1530 – †1592-05-24).

Arg-736-1485 (2012-12-28 20:36:08)

Pri la aŭtoro legu la vikipediejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Nikolaus_Selnecker .

La kanto troviĝas en la luterana eklezia kantlibro sub la numero 140. Ĝi estas kantebla laŭ melodio verkita de Melchior Teschner.

http://www.poezio.net/version?poem-id=736&version-id=1486,1485