1/1

Nikolaus Selnecker,

Lass mich dein sein und bleiben

Lass mich dein sein und bleiben, du treuer Gort und Herr, von dir lass mich nichts treiben, halt mich bei deiner Lehr. Herr, lass mich nur nicht wanken, gib mir Beständigkeit; dafür will ich dir danken in alle Ewigkeit.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Nikolaus Selnecker (∗1530 – †1592-05-24).

Arg-736-1485 (2012-12-28 20:36:08)

Pri la aŭtoro legu la vikipediejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Nikolaus_Selnecker . La kanto troviĝas en la luterana eklezia kantlibro sub la numero 140. Ĝi estas kantebla laŭ melodio verkita de Melchior Teschner.

http://www.poezio.net/version?poem-id=736&version-id=1485