1/1

Paul Gerhardt,

Vekiĝu, mia koro

tradukita de Manfred Retzlaff

Vekiĝu, mia koro Kaj kantu en adoro Al via kara Dio, Per kiu iĝis ĉio.

Ĉirkaŭis en malhelo Min ombroj kaj malbelo, Satano min deziris, Sed Dio interiris.

Li diris: Nun senĝene Pludormu, kvankam pene Satano vin insidos, Vi ja la sunon vidos.

Traduko de la Germana poemo “Wach auf, mein Herz und singe” de Paul Gerhardt (∗1607-03-12 – †1676-05-27) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983.

MR-055-1 / Arg-735-1484 (2012-12-28 19:09:55)

La origina germana-lingva kanto havas entute naŭ strofojn. Ĝi troviĝas en la germana luterana eklezia kantlibro kaj havas tie la numeron 348.

http://www.poezio.net/version?poem-id=735&version-id=,1484