1/1

Johann Wolfgang von Goethe,  Johann Wolfgang von Goethe,
[Kanto de Klarineto]  [Klärchens Lied]

tradukita de Manfredo Ratislavo

Ĝoje Kelkfoje Kaj pensoplene Plore Angore Kaj ŝvebopene Ĵus ege ĝojanta Nun afliktiĝanta Sole feliĉas Animo amanta.

Freudvoll Und leidvoll, Gedankenvoll sein, Hangen Und bangen In schwebender Pein, Himmelhoch jauchzend, Zum Tode betrübt – Glücklich allein Ist die Seele, die liebt.

Traduko de la Germana poemo “[Klärchens Lied]” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1084.

MR-049-1 / Arg-733-1480 (2012-12-28 16:52:16)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22).

Arg-733-1478 (2012-12-28 15:25:10)

Tiu  chi  poemo  troviĝas  en  http: //

www. passende-gedichte-finden. de/ liebesgedicht-goethe. html kaj en http: // www. gedichte. vu/ ?freudvoll_und_leidvoll. html . Ĝi estas el la dramo “Egmont” de J. W. v. Goehte, Klärchens Lied. Vidu: http: // www. handmann. phantasus. de/ g_ freudvoll_und_leidvoll. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=733&version-id=,1480,1478