1/1

Johann Wolfgang von Goethe,

[Kanto de Klarineto]

tradukita de Manfred Retzlaff

Foje Malĝoje Kaj pensoplene Kore Dolore Kaj ŝvebe pene Ĵus ege ĝojanta Nun afliktiĝanta - Sole feliĉas Animo amanta.

Traduko de la Germana poemo “[Klärchens Lied]” de Johann Wolfgang von Goethe (∗1749-08-28 – †1832-03-22) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984.

MR-049-1 / Arg-733-1479 (2012-12-28 15:22:16)

http://www.poezio.net/version?poem-id=733&version-id=,1479