1/1

Erich Kästner,

Morala anatomio

tradukita de Manfred Retzlaff

Deklaras al mi studentin’ de la jur’, Dum ni en lito amoras, Ke la virgec’ bagatelas nur, Nuntempe ne plu valoras.

Mi scias ja, ke estas vero tio, kion afable ŝi diris, Kiam ŝi pro gravediĝ-danĝero Sperte sin dorsen retiris.

Demandis ŝi pri farto mia. Nun foje ŝi vizitas min. Tie, kie moralas alia, Truo estas ĉe ĉi virin’.

Traduko de la Germana poemo “Moralische Anatomie” de Erich Kästner (∗1899-02-23 – †1974-07-29) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984.

MR-053-1 / Arg-732-1477 (2012-12-28 14:39:02)

http://www.poezio.net/version?poem-id=732&version-id=1477