1/1

Julius Sturm,

La birdo kantas

tradukita de Manfred Retzlaff

Demandas ne la bird’ pri aŭskultad’, kaj la fontan’ ne pri la susurad’, la floro ne, ĉu devos velki ĝi. Ho, zorgu, kor’, ke samon faros vi.

Traduko de la Germana poemo “Der Vogel singt” de Julius Sturm (∗1816-07-21 – †1896-05-02) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983.

MR-052-1 / Arg-731-1475 (2012-12-28 13:39:10)

http://www.poezio.net/version?poem-id=731&version-id=1475