Inhaltsverzeichnis

N. N. 32, Elkreskis rozbranĉeto; N. N. 32, Jen ĉiamviva Rozo . . . . . . . . . . . . . . . 2

N. N. 32, Elkreskis rozbranĉeto; N. N. 32, Jen ĉiamviva Rozo  2/2
N. N. 32,  N. N. 32,
Elkreskis rozbranĉeto  Jen ĉiamviva Rozo
translated by Joachim Gießner  translated by Leland Bryant Ross

1. Elkreskis rozbranĉeto el rozarbust’ de Di’. Aŭguro de profeto rakontis jam pri ĝi. Naskiĝis rozfloret’ meze en vintra nokto laŭ diro de profet’.

Jen ĉiamviva Rozo laŭ vorto de profet’ El la Jiŝaja ŝoso ekkreskis kun impet’. Ĝi venis, hela Flor’, en frida tempo vintra Je noktomeza hor’.

2. Ja naskis tiu rozo - Jesaj’ prognozis ĝin - el sia korpo sproson Mari’ la virgulin’. Laŭ dipotenca vol’ ŝi naskis Di-infanon por tuta mond’ konsol’.

Jesaja ĝin anoncis, la menciita Flor’; Maria ĝin responsis el patrin-ama kor’. Ŝi naskis Rozon por klarigi Dian amon Je noktomeza hor’.

3. Kaj tiu belfloreto tre hele lumas ĝi. Obskuron la brileto forprenas nun de ni. Vi hom’ kaj vera Di’ el pekoj kaj suferoj estas savant’ por ni.

Ĉi tiu milda Floro per sia dolĉ-arom’ Heligas per Digloro la vojon de la hom’. Ja homo, tamen Di’, ĝi ŝarĝojn malpezigas Kaj homojn savas ĝi.

Translation of the German poem “Es ist ein Ros entsprungen” by N. N. 32 into Esperanto by Joachim Gießner (∗1913-12-23 – †2003-11-25).

Arg-618-1244 (2012-10-18 21:24:22)

Tiu ĉi poem-traduko troviĝas en http: // www. esperanto. de/ kantoj/ index-giessner. html . sub http: // www. esperanto. de/ kantoj/ kantoj. pdf .

Translation of the German poem “Es ist ein Ros entsprungen” by N. N. 32 into Esperanto by Leland Bryant Ross (Ros’ Haruo).

Arg-618-1247 (2014-09-08 13:06:28)

Tiu ĉi traduko troviĝas en http: // www. reocities. com/ cigneto/ thctxt/ j/ jencxiamv1. html . Pluaj tradukoj de la sama aŭtoro troviĝas sub http: // www. reocities. com/ cigneto/ thcbio/ r/ ros_h. html . Pri la tradukinto vidu la facebook-paĝon https: // www. facebook. com/ leland. ross/ photos .

http://www.poezio.net/version?poem-id=618&version-id=1244,1247