1/2

Pete Seeger,  Pete Seeger,
Ĉiuj floroj estas for  Where have all the flowers gone?

tradukita de Wouter Pilger

Ĉiuj floroj estas for, Kie ili estas nun? Ĉiuj floroj estas for, Jam de longa temp’. Ĉiuj floroj estas for, Knabin’ ilin premis al la kor’ Ĉu nun komprenas vi? Ĉu nun komprenas vi?

Where have all the flowers gone? Long time passing Where have all the flowers gone? Long time ago Where have all the flowers gone? Girls have picked them every one When will they ever learn? When will they ever learn?

Ĉiuj knabinoj estas for, Kie ili estas nun? Ĉiuj knabinoj estas for, Jam de longa temp’. Ĉiuj knabinoj estas for, Edziniĝis post ador’ Ĉu nun komprenas vi? Ĉu nun komprenas vi?

Where have all the young girls gone? Long time passing Where have all the young girls gone? Long time ago Where have all the young girls gone? Taken husbands every one When will they ever learn? When will they ever learn?

Ĉiuj edzoj estas for, Kie ili estas nun? Ĉiuj edzoj estas for, Jam de longa temp’. Ĉiuj edzoj estas for, Soldatiĝis kun dolor’ Ĉu nun komprenas vi? Ĉu nun komprenas vi?

Where have all the young men gone? Long time passing Where have all the young men gone? Long time ago Where have all the young men gone? Gone for soldiers every one When will they ever learn? When will they ever learn?

Ĉiuj soldatoj estas for, Kie ili estas nun? Ĉiuj soldatoj estas for, Jam de longa temp’. Ĉiuj soldatoj estas for, En la tomboj de l’ memor’ Ĉu nun komprenas vi? Ĉu nun komprenas vi?

Where have all the soldiers gone? Long time passing Where have all the soldiers gone? Long time ago Where have all the soldiers gone? Gone to graveyards every one When will they ever learn? When will they ever learn?

…  …

2/2

Ĉiuj tomboj estas for, Kie ili estas nun? Ĉiuj tomboj estas for, Jam de longa temp’. Ĉiuj tomboj estas for, Kovras ilin flor-trezor’ Ĉu nun komprenas vi? Ĉu nun komprenas vi?

Where have all the graveyards gone?

Long time passing

Where have all the graveyards gone?

Long time ago

Where have all the graveyards gone?

Covered with flowers every one

When will we ever learn? When will we ever learn?

Ĉiuj floroj estas for, Kie ili estas nun? Ĉiuj floroj estas for, Jam de longa temp’. Ĉiuj floroj estas for, Knabin’ ilin premis al la kor’ Ĉu nun komprenas vi? Ĉu nun komprenas vi?

Traduko de la Angla poemo “Where have all the flowers gone?” de Pete Seeger en Esperanton de Wouter Pilger (∗1942-01-26 – †2006-08-15).

Arg-722-1454 (2012-12-11 19:06:32)

Pri Wouter Pilger vidu la vikipediejon http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ Wouter_Pilger . La esperantigo de la kanto troviĝas en http: // eo. wikipedia. org/ wiki/ %C4% 88iuj_floroj_estas_for . Sondisko kun la kantata tekcto de tiu ĉi esperantigo estas aŭdebla en http: // www. ipernity. com/ doc/ 55897/ 3641585 .

Verkinto de tiu ĉi Angla poemo estas Pete Seeger.

Arg-722-1452 (2012-12-11 18:53:25)

Pri la verkinto vidu la retejojn: http: // www. arlo. net/ resources/ lyrics/ flowers-gone. shtml kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Pete_Seeger . La teksto kantata de Marlene Dietrich estas aŭdebla en http: // www. youtube. com/ watch? v= f_ptqXqjsZw .

http://www.poezio.net/version?poem-id=722&version-id=,1454,1452