Inhaltsverzeichnis

B[Pleaseinsertintopreamble]i L[Pleaseinsertintopreamble] , Gedanken in einer stillen Nacht . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2

Bái Lĭ , Gedanken in einer stillen Nacht  2/2

Bái Lĭ ,

Gedanken in einer stillen Nacht

tradukita de N. N. 66

Bett - vor - hell - Mond - Strahl Zweifeln - ist - Erde - auf - Frost heben - Kopf - blicken - hell - Mond senken - Kopf - denken - alt - Heimat

Traduko de la ĉina poemo “Jìng yè sī” de Bái Lĭ en la Germanan de N. N. 66.

Arg-899-1792 (2013-06-05 16:55:20)

Laŭvorta germanigo de la origina ĉina-lingva teksto. La teksto troviĝas en http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Li_Bai .

http://www.poezio.net/version?poem-id=899&version-id=1792