1/1

Heinrich Heine,

Libro de la kantoj, La reveno, IV

tradukita de Manfred Retzlaff

Mi iras tra arbaro Kaj sonas super mi De turdo en branĉaro ploriga melodi’.^{2}

Pro kio tio estas? Hirundo scias gin, La birdo, kiu nestas Ĉe l’ dom’ de l’ amatin’.

Traduko de la Germana poemo “Buch der Lieder, Die Heimkehr, IV” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984.

MR-146-1 / Arg-717-1441 (2012-12-09 15:07:43)

http://www.poezio.net/version?poem-id=717&version-id=1441

2aŭ:

Mi ploras en arbaro Kaj sonas super mi De turdo en branĉaro Veiga melodi’.