1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,

Libro de la kantoj, Lirika intermezo, VI Buch der Lieder, Lyrisches Intermezzo, VI

tradukita de Manfred Retzlaff

Alpremu la vangon al mia vang’, Ke niaj larmoj kuniĝu, Kaj vian koron al mia kor’, Ke l’ flamoj unuiĝu.^{2} Lehn deine Wang an meine Wang, Dann fließen die Tränen zusammen; Und an mein Herz drück fest dein Herz, Dann schlagen zusammen die Flammen!

Se en la flamon enverŝas sin De niaj larmoj fluo Kaj se mi tre firme brakumas vin, Mi mortos pro am-ĝuo.

Und wenn in die große Flamme fließt

Der Strom von unsern Tränen,

Und wenn dich mein Arm gewaltig umschließt -

Sterb ich vor Liebessehnen!

Traduko de la Germana poemo “Buch der Lieder, Lyrisches Intermezzo, VI” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984-02-24.

MR-145-1 / Arg-716-1439 (2012-12-09 14:29:05)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-716-1438 (2012-12-09 13:20:09)

http://www.poezio.net/version?poem-id=716&version-id=,1439,1438

2aŭ:

Alpremu la vangon al mia vang’, Ke niaj larmoj kunfluu Kaj vian koron al mia kor’, Ke niaj flamoj unuu.