1/1

Heinrich Heine,

Libro de la kantoj, Lirika intermezo, II

tradukita de Manfred Retzlaff

El ĉiu el miaj larmoj Elkreskas tre bela flor’, Kaj miaj suspiroj fariĝas De najtingaloj ĥor’.

Kaj se vi min amas, ineto, La florojn mi donos al vi, Kaj kantos sub via fenestro La najtngal’ por vi.

Traduko de la Germana poemo “Buch der Lieder, Lyrisches Intermezzo, II” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984-02-23.

MR-144-1 / Arg-715-1437 (2012-12-09 13:08:56)

http://www.poezio.net/version?poem-id=715&version-id=1437