1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,

Libro de la kantoj, Lirika intermezo, II Buch der Lieder, Lyrisches Intermezzo, II

tradukita de Manfred Retzlaff

El ĉiu el miaj larmoj Elkreskas tre bela flor’, Kaj miaj suspiroj fariĝas De najtingaloj ĥor’.

Aus meinen Tränen sprießen Viel blühende Blumen hervor, Und meine Seufzer werden Ein Nachtigallenchor.

Kaj se vi min amas, ineto, La florojn mi donos al vi, Kaj kantos sub via fenestro La najtngal’ por vi.

Und wenn du mich lieb hast, Kindchen, Schenk ich dir die Blumen all, Und vor deinem Fenster soll klingen Das Lied der Nachtigall.

Traduko de la Germana poemo “Buch der Lieder, Lyrisches Intermezzo, II” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984-02-23.

MR-144-1 / Arg-715-1437 (2012-12-09 13:08:56)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-715-1436 (2012-12-09 12:29:48)

http://www.poezio.net/version?poem-id=715&version-id=,1437,1436