1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
Buch der Lieder, Lyrisches Intermezzo, II  Libro de la kantoj, Lirika intermezo, II

tradukita de Manfred Retzlaff

Aus meinen Tränen sprießen Viel blühende Blumen hervor, Und meine Seufzer werden Ein Nachtigallenchor.

El ĉiu el miaj larmoj Elkreskas tre bela flor’, Kaj miaj suspiroj fariĝas De najtingaloj ĥor’.

Und wenn du mich lieb hast, Kindchen, Schenk ich dir die Blumen all, Und vor deinem Fenster soll klingen Das Lied der Nachtigall.

Kaj se vi min amas, ineto, La florojn mi donos al vi, Kaj kantos sub via fenestro La najtngal’ por vi.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-715-1436 (2012-12-09 12:29:48)

Traduko de la Germana poemo “Buch der Lieder, Lyrisches Intermezzo, II” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984-02-23.

MR-144-1 / Arg-715-1437 (2012-12-09 13:08:56)

http://www.poezio.net/version?poem-id=715&version-id=,1436,1437