1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
Libro de la kantoj, La reveno, I  Buch der Lieder, Die Heimkehr, I

translated by Manfred Retzlaff

Mian vivon igis hela Dolĉa bildo per radi’ Nun la bildo paliĝintas. En noktego estas mi.^{2} In mein gar zu dunkles Leben Strahlte einst ein süßes Bild; Nun das süße Bild erblichen, Bin ich gänzlich nachtumhüllt.

Kiam estas en malhelo, La infano, timas ĝi; Por forigi la premecon Laŭte kantas tiu ĉi.

Wenn die Kinder sind im Dunkeln,

Wird beklommen ihr Gemüt, Und um ihre Angst zu bannen, Singen sie ein lautes Lied.

Infanece, ne tre plaĉe Kantas mi en malhelec’; Sed la kanto liberigis Min de mia kor-premec’.

Ich, ein tolles Kind, ich singe Jetzo in der Dunkelheit; Klingt das Lied auch nicht ergötzlich, Hats mich doch von Angst befreit.

Translation of the German poem “Buch der Lieder, Die Heimkehr, I” by Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 1984.

Arg-714-1435 (2012-12-09 12:12:09)

Author of this German poem is Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-714-1434 (2012-12-09 10:23:03)

2aŭ: Mia viv’, per dolĉa bildo Lumigita estis ĝi. Nun la bildo paliĝintas, En noktego estas mi.

http://www.poezio.net/version?poem-id=714&version-id=,1435,1434