1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
Libro de la kantoj, Junaĝaj suferoj, VIII Buch der Lieder, Junge Leiden, VIII

tradukita de Manfred Retzlaff

Mi jam volis malesperi, Kredis: ĝin ne portos mi; Tamen devis ĝin suferi. Kiel? Ne demandu vi!

Anfangs wollt ich fast verzagen, Und ich glaubt, ich trüg es nie; Und ich hab es doch getragen - Aber fragt mich nur nicht, wie?

Traduko de la Germana poemo “Buch der Lieder, Junge Leiden, VIII” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983-07-01.

MR-139 / Arg-710-1427 (2012-12-07 20:02:49)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-710-1426 (2012-12-07 19:57:18)

http://www.poezio.net/version?poem-id=710&version-id=1427,1426