1/1

Heinrich Heine,

Libro de la kantoj, Junaĝaj suferoj, VIII

tradukita de Manfred Retzlaff

Mi jam volis malesperi, Kredis: ĝin ne portos mi; Tamen devis ĝin suferi. Kiel? Ne demandu vi!

Traduko de la Germana poemo “Buch der Lieder, Junge Leiden, VIII” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1983-07-01.

MR-139 / Arg-710-1427 (2012-12-07 20:02:49)

http://www.poezio.net/version?poem-id=710&version-id=,1427