1/1

Christian Morgenstern,

Al amikino

übersetzt von Willy Nüesch

“Ne lasu morti heroon en via koro!” Se vi velkas kiel flor’ en aŭtuno, - tamen ne ĉesu aspiri pri l’ krono de floro!

Ĉiuj aliaj kronoj certe postrestos, svenos kiel la membroj de ili kovrataj ... sur la granda ponto nur tiu vin vestos -

al vi supre la frunton spiritan drapiros; kaj estonte, kiam vi ree descendis, ĉirkaŭfluita de sankta brilo vi iros.

Übersetzung des deutschen Gedichtes “An eine Freundin” von Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) ins Esperanto durch Willy Nüesch (Etzelstr. 6, CH-8634 Hombrechtikon, Svislando, ∗1927-05-09) in 2003-10.

Arg-70-137 (2013-08-28 18:32:09)

La tradukinto Willy Nüesch (Etzelstr. 6, CH-8634 Hombrechtikon, Svislando, telefono: +41-(0)31-302 66 56)donis al mi, Manfred Retzlaff, la permeson publikigi siajn poem-tradukojn en mia interreta poem-kolekto �Argiope.bl0rg.net“. Li ankaŭ kontrolis tiun chi elpresaĵon kaj mi korektis tajperarojn laŭ liaj indikoj. Tiu ĉi lia traduko aperis en la literatura revuo “Fonto” n-ro 274 en Oktobro 2003.

http://www.poezio.net/version?poem-id=70&version-id=137