1/1

Heinrich Heine,

Libro de la kantoj, Junaĝaj suferoj, IV

übersetzt von Manfred Retzlaff

Oreleon almetu al mia kor’, Frapadon vi aŭdos, ho karulin’; Laboras fi-ĉarpentist’ en ĝi, La ĉerkon ĉarpentas li por mi.

frapadas tagnokte en mia sin’, Delonge ne lasas plu dormi min. Rapidu, ho ĉarpentisto vi, Por ke ekdormi povu mi!

Übersetzung des deutschen Gedichtes “Buch der Lieder, Junge Leiden, IV” von Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 1984.

MR-135-1 / Arg-704-1418 (2012-12-07 09:25:05)

http://www.poezio.net/version?poem-id=704&version-id=1418