1/1

Heinrich Heine,  Heinrich Heine,
Buch der Lieder, Junge Leiden, IV  Libro de la kantoj, Junaĝaj suferoj, IV

tradukita de Manfred Retzlaff

Lieb Liebchen, legs Händchen aufs Herze mein; - Ach, hörst du, wies pochet im Kämmerlein? Da hauset ein Zimmermann schlimm und arg, Der zimmert mir einen Totensarg.

Oreleon almetu al mia kor’, Frapadon vi aŭdos, ho karulin’; Laboras fi-ĉarpentist’ en ĝi, La ĉerkon ĉarpentas li por mi.

Es hämmert und klopfet bei Tag und bei Nacht; Es hat mich schon längst um den Schlaf gebracht. Ach! sputet Euch, Meister Zimmermann, Damit ich balde schlafen kann. frapadas tagnokte en mia sin’, Delonge ne lasas plu dormi min. Rapidu, ho ĉarpentisto vi, Por ke ekdormi povu mi!

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17).

Arg-704-1416 (2012-12-07 09:08:59)

Traduko de la Germana poemo “Buch der Lieder, Junge Leiden, IV” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984.

MR-135-1 / Arg-704-1418 (2012-12-07 09:25:05)

http://www.poezio.net/version?poem-id=704&version-id=,1416,1418