1/1

Christian Morgenstern,

Ĉio reguliĝas

tradukita de Manfredo Ratislavo

Ĉio reguliĝas, devas vi ja nur atendi iom. Lasu kreski kaj maturi la feliĉon tiom, kiom ĝi bezonas, ĝis vi sentos iam grajn-odoron jenan kaj vi metos la rikolton en la provizejon grenan.

Traduko de la Germana poemo “Alles fügt sich” de Christian Morgenstern (Kristiano Matenstelo, ∗1871-05-06 – †1914-03-31) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 2001-05-01.

MR-349-2a / Arg-69-135 (2003-10-30 19:14:23)

http://www.poezio.net/version?poem-id=69&version-id=,135