1/1

Heinrich Heine,

Libro de la kantoj, Junaĝaj suferoj, I

tradukita de Manfred Retzlaff

Ĉu hodiaŭ venos ŝi, Mia karulin’? Sed vespere plendas mi: Ŝi forgesis min.

Dum la nokto maldormante Kŭŝas plore mi, Dum la tago mi revante Vagas tie ĉi.

Traduko de la Germana poemo “Buch der Lieder, Junge Leiden, I” de Heinrich Heine (∗1797-12-13 – †1856-02-17) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984.

MR-132-1 / Arg-699-1408 (2012-12-06 10:57:14)

http://www.poezio.net/version?poem-id=699&version-id=,1408