1/1

N. N. 40,

Ein Sinnspruch

Wer Dag för Dag sien Arbeit deit un jümmer up sien Posten steiht, un deith dat froh un deit dat geern, de kann sick ook mal ameseern.

Verkinto de tiu ĉi Basgermana poemo estas N. N. 40, publikigita 1986-04-27.

MR-194-1 / Arg-687-1385 (2012-11-29 14:18:31)

Tiu ĉi basgermana sentenco (en orientprusa plstdiĉa dialekto) troviĝis sur protekto-koverto de foto-albumo, en ekspozicio pri Orienta Prusujo, publigita en 1986-04-27 en la eklezia gazeto “Kirche und Leben”, la organo de la kstolika diocezo de Münster/Westfalen, Germanio.

http://www.poezio.net/version?poem-id=687&version-id=1385