1/1

N. N. 39,  N. N. 39,  N. N. 39,
Tagmanĝa preĝo Tischgebet  Ĉetabla preĝo

tradukita de Manfredo Ratislavo

tradukita de Manfred Retzlaff

Ĉiuj bonaj donoj, ĉiuj niaj konoj venas de vi, Dio. Ni danku vin pro tio.

Alle guten Gaben, alles, was wir haben, kommt, o Gott, von Dir. Wir danken Dir dafür.

Ĉiuj bonaj aĵoj, ĉiuj posedaĵoj venas de Vi, Dio. Ni dankas Vin pro tio.

Traduko de la Germana poemo “Tischgebet” de N. N. 39 en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-686-1384 (2012-11-28 18:18:54)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas N. N. 39.

Arg-686-1382 (2012-11-28 18:21:00)

Siehe  auch:  http: // www.

volksliederarchiv. de/ kinderreime-1173. html .

Traduko de la Germana poemo “Tischgebet” de N. N. 39 en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-686-1383 (2012-11-28 18:16:55)

http://www.poezio.net/version?poem-id=686&version-id=1384,1382,1383