1/1

N. N. 39,  N. N. 39,  N. N. 39,
Tischgebet  Tagmanĝa preĝo  Ĉetabla preĝo
tradukita de Manfredo Ratislavo  tradukita de Manfred Retzlaff

Alle guten Gaben, alles, was wir haben, kommt, o Gott, von Dir. Wir danken Dir dafür.

Ĉiuj bonaj donoj, ĉiuj niaj konoj venas de vi, Dio. Ni danku vin pro tio.

Ĉiuj bonaj aĵoj, ĉiuj posedaĵoj venas de Vi, Dio. Ni dankas Vin pro tio.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas N. N. 39.

Arg-686-1382 (2012-11-28 18:21:00)

Siehe auch: http: // www. volksliederarchiv. de/ kinderreime-1173. html .

Traduko de la Germana poemo “Tischgebet” de N. N. 39 en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-686-1384 (2012-11-28 18:18:54)

Traduko de la Germana poemo “Tischgebet” de N. N. 39 en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04).

Arg-686-1383 (2012-11-28 18:16:55)

http://www.poezio.net/version?poem-id=686&version-id=1382,1384,1383