1/1

N. N. 39,  N. N. 39,
Tagmanĝa preĝo  Tischgebet

tradukita de Manfredo Ratislavo

Ĉiuj bonaj donoj, ĉiuj niaj konoj venas de vi, Dio. Ni danku vin pro tio.

Alle guten Gaben, alles, was wir haben, kommt, o Gott, von Dir. Wir danken Dir dafür.

Traduko de la Germana poemo “Tischgebet” de N. N. 39 en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04).

Arg-686-1384 (2012-11-28 18:18:54)

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas N. N. 39.

Arg-686-1382 (2012-11-28 18:21:00)

Siehe auch: http: // www. volksliederarchiv. de/ kinderreime-1173. html .

http://www.poezio.net/version?poem-id=686&version-id=,1384,1382