1/1

Henriette Luise von Hayn,  Henriette Luise von Hayn,
Ĉar ŝafeto estas mi  Weil ich Jesu Schäflein bin

tradukita de Manfred Retzlaff

1. Ĉar ŝafeto estas mi De Jesu’, nur ĉiam pli ĝojas mi, ĉar Li sufiĉe Min gastigas, jes tre riĉe; Mian nomon konas Li, Amas min ja tiu ĉi.

1. Weil ich Jesu Schäflein bin, Freu’ ich mich nur immerhin Über meinen guten Hirten, Der mich wohl weiss zu bewirten, Der mich liebet, der mich kennt Und bei meinem Namen nennt.

2. Kaj sub Lia paŝt-baston’ Ĉie estas por mi bon’; Kaj mi sentas grandan ĝojon, Ĉar min gvidas ĉiun fojon, Kiam eksoifas mi, Al la freŝa fonto Li.

2. Unter seinem sanften Stab Geh’ ich ein und aus und hab’ Unaussprechlich süße Weide, Dass ich keinen Mangel leide; Und sooft ich durstig bin, Führt er mich zum Brunnquell hin.

3. Ĉu ne estu gaja mi? Ĉar post tiu vivo ĉi Kiel bona ŝafpaŝtiso Portos min Jesuo Kristo Hejmen al la kara Di’. Amen, ja feliĉas mi!

3. Sollt’ ich denn nicht fröhlich sein, Ich beglücktes Schäfelein? Denn nach diesen schönen Tagen Werd’ ich endlich heimgetragen In des Hirten Arm und Schoß: Amen, ja mein Glück ist groß!

Traduko de la Germana poemo “Weil ich Jesu Schäflein bin” de Henriette Luise von Hayn en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1985-04-28.

MR-183.2a / Arg-685-1380 (2012-11-27 22:18:48)

Vidu  ankaŭ:  http: // www.

lutheran-hymnal. com/ german/ agerman_ tlh. html kaj http: // www. musicanet. org/ robokopp/ Lieder/ weilichj. html .

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Henriette Luise von Hayn.

Arg-685-1379 (2012-11-27 22:15:30)

La melodie estas aŭdebla en http: // www. lutheran-hymnal. com/ german/ agerman_tlh. html . Pri la poetino vidu la retejon http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Henriette_Maria_Luise_von_Hayn .

http://www.poezio.net/version?poem-id=685&version-id=1380,1379