1/1

Augustin Wibbelt,

Aŭtuno

tradukita de Manfred Retzlaff

Alie estis iam, Sonadis birdo-kant’, Kaj ardis alte tiam Heĝ-rozoj ĉe la vojo-rand’.

Alie estis iam. La arko ds l’ ĉiel’ Sin volbis silke, kiam Or-brilis kampoj en la hel’.

La rozoj forvelkintas, Nur dornoj nudas jen; Sur kava kamp’ restintas Por birdoj nur la lasta gren’.

Trnkvile ĉe l’ kameno Jarfine sidas mi. Pri la greneja pleno Mi ĝojas. - Danku ni al Di’!^{2}

Traduko de la Basgermana poemo “Hiärfst” de Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984-12.29.

MR-170-1 / Arg-682-1373 (2012-11-26 19:30:50)

2aŭ: Mi ege ĝojas - Dank’ al Di’!

http://www.poezio.net/version?poem-id=682&version-id=1373