1/1

Augustin Wibbelt,  Augustin Wibbelt,
Aobendraut  Vespera ruĝo

übersetzt von Manfred Retzlaff

De Sunn is wägg, an’n Himmel ligg En Rausengaor’n vull Pracht. In bleeke Wiesk de Niewwel stigg. In’n Busk do luert de Nacht.

Post sunsubir’ ĉe la ĉiel’ Luks-plenas roz-ĝarden’. Nebul’ sin levas, nokt-malhel’ En forsto kaŝas sin.

Nu kümp harup, wat fröher was, Half trurig un half froh. Ick sitt un spinn da aolle Flass, Min Rad läöpp ümmerto.

La pasintec’, leviĝas ĝi Kun ĝoj- kaj malĝojad’. Malnovan linon ŝpinas mi, Ne haltas mia rad’.

Verfasser dieses niederdeutschen Gedichtes ist Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14), veröffentlicht 1984-12-30.

MR-169-1 / Arg-681-1369 (2012-11-26 08:13:11)

Herr Professor Dr. Hans Taubken, Beisitzer und Mitglied des Vorstands der Augustin-Wibbelt-Gesellschaft hat mir, Manfred Retzlaff, mit Netzschreiben vom 30.04.2008 freundlicherweise gestatttet, meine Esperanto-Übertragungen von Gedichten Augustin Wibbelts in meine Internetz-Gedichtsammlung www. poezio. net aufzunehmen. Siehe auch: http: // www. muenster. org/ wibbelt/ .

Übersetzung des niederdeutschen Gedichtes “Aobendraut” von Augustin Wibbelt (∗1862-09-19 – †1947-09-14) ins Esperanto durch Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) in 1984-12-30.

MR-169-1 / Arg-681-1371 (2012-11-26 08:25:47)

Profesoro d-ro Hans Taubken, kunlaboranto kaj estrarano de la societo “Augustin Wibbelt”, afable permesis al mi, Manfred Retzlaff, per retletero de l’ 30.04.2008 la enretigon de miaj tradukoj de poemoj de Augustin Wibbelt. Vidu ankaŭ la retejon de la societo “Augustin Wibbelt”: http: // www. muenster. org/ wibbelt/ .

http://www.poezio.net/version?poem-id=681&version-id=1369,1371