1/1

Nann Mungard,

Vi faru ĉion nur kun em’

übersetzt von Manfredo Ratislavo

Vi faru ĉion nur kun em’, Ripozu ne pro malagem’! Ne taŭgas duonkora pen’, El ĝi rezultas nur ĉagren’!

Obeu Dion! Agu ĝuste! Cedu al neniu!

Übersetzung des friesischen Gedichtes “Wat dêst, dit dö me Lif en Siil” von Nann Mungard (∗1849 – †1935) ins Esperanto durch Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) in 1994.

MR-266-1a / Arg-67-131 (2003-10-26 10:22:13)

http://www.poezio.net/version?poem-id=67&version-id=131