1/1

Nann Mungard,  Nann Mungard,
Wat dêst, dit dö me Lif en Siil  Vi faru ĉion nur kun em’

tradukita de Manfredo Ratislavo

Wat dêst, dit dö me Lif en Siil; Üt Sliirighair tjüü Di niin Wiil! Fuar Hualevhair docht ek en bet, Ja, dit jeft rochtlik bluat Fortröt!

Vi faru ĉion nur kun em’, Ripozu ne pro malagem’! Ne taŭgas duonkora pen’, El ĝi rezultas nur ĉagren’!

Harki Got! Dö rocht! Wik nemen!

Obeu Dion! Agu ĝuste! Cedu al neniu!

Verkinto de tiu ĉi Frisa poemo estas Nann Mungard (∗1849 – †1935).

MR-266-1a / Arg-67-130 (2003-10-26 09:41:57)

Traduko de la Frisa poemo “Wat dêst, dit dö me Lif en Siil” de Nann Mungard (∗1849 – †1935) en Esperanton de Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) en 1994.

MR-266-1a / Arg-67-131 (2003-10-26 10:22:13)

http://www.poezio.net/version?poem-id=67&version-id=130,131