1/1

Nann Mungard,

Vi faru ĉion nur kun em’

translated by Manfredo Ratislavo

Vi faru ĉion nur kun em’, Ripozu ne pro malagem’! Ne taŭgas duonkora pen’, El ĝi rezultas nur ĉagren’!

Obeu Dion! Agu ĝuste! Cedu al neniu!

Translation of the Friesean poem “Wat dêst, dit dö me Lif en Siil” by Nann Mungard (∗1849 – †1935) into Esperanto by Manfredo Ratislavo (Manfred Retzlaff, Stettiner Str. 16, D-59302 Oelde, Germanio, ∗1938-11-04) on 1994.

MR-266-1a / Arg-67-131 (2003-10-26 10:22:13)

http://www.poezio.net/version?poem-id=67&version-id=,131