1/1

N. N. 38,  N. N. 38,
La Kristinfano  Das Christkind

translated by Manfred Retzlaff

El malnova kalendar-folio  Aus einem alten Kalenderblatt.

La kristinfano en la fru’ aŭdiĝis jam ĉe ni; atendi vi ne devas plu, nun ĝoju ĉiuj vi!

Heut früh schon hörte man im Haus des Chistkinds Flügelschlag. Das lange Warten ist nun aus, Heut ist der Weihnachtstag.

La arbo, baldaŭ lumos ĝi kaj kion sonĝe vidis vi, en ĉambro staros hela, en brila lum’ kandela.

Geduld, Geduld! Bald brennt der Baum und was du hast gesehn im Traum, glänzt bald im Weihnachtszimmer im hellen Kerzenschimmer.

Surtere sonos ĉie-ĉi: Beata, ĝoja tempo vi!

Und auf der Erde klingt es weit: O selige, fröhliche Weihnachtszseit!

Translation of the German poem “Das Christkind” by N. N. 38 into Esperanto by Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) on 1984-01-04.

MR-166-1 / Arg-679-1366 (2012-11-25 14:50:13)

Author of this German poem is N. N. 38.

Arg-679-1365 (2012-11-25 14:51:52)

http://www.poezio.net/version?poem-id=679&version-id=1366,1365