1/1

Nikolaus Lenau,

La nokta vento

tradukita de Manfred Retzlaff

La nokta vento ĉesintas Susuri tie ĉi, La birdo ekripozintas Kviete apud ni.

La fora, febla fonteto - Ĉar mutas tie ĉi - Aŭdeblas en la kvieto, Flustranta estas ĝi.

Nun, kiam ĉio silentas, Mallaŭta rememer’ Vekiĝas - tion mi sentas - Plorante en la for’.^{2}

Ke devas ĉio foriĝi, Konata estas ĝi. Aĥ, se nur povus mildiĝi Anim-dolora ĉi!

Traduko de la Germana poemo “Der Nachtwind” de Nikolaus Lenau (∗1802-08.13 – †1850-08-22) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1982.

MR-161-1 / Arg-674-1355 (2012-11-24 12:35:05)

http://www.poezio.net/version?poem-id=674&version-id=1355

2aŭ:

Revenas la memoro Mallaŭta kun sonor’ El la profunda koro ploranta en la for’.