1/1

Clemens von Brentano,

Vespera muziko

tradukita de Manfred Retzlaff

Plende kantas fluto ree, Plaŭda font’ en la silent’; Oraj sonoj sonas vee, alblovitaj de la vent’.

Milda peto kaj deziro, Mian koron tuŝas ĝi; De la tonoj la sopiro, Lume vidas ĝi al mi.

Traduko de la Germana poemo “Abendmusik” de Clemens von Brentano (∗1778 – †1842) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984.

MR-093-1 / Arg-672-1350 (2012-11-23 12:36:49)

Vidu la retejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Abendst% C3% A4ndchen kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Clemens_Brentano .

http://www.poezio.net/version?poem-id=672&version-id=1350