1/1

Clemens von Brentano,  Clemens von Brentano,
Vespera muziko  Abendmusik

tradukita de Manfred Retzlaff

Plende kantas fluto ree, Plaŭda font’ en la silent’; Oraj sonoj sonas vee, alblovitaj de la vent’.

Hör’, es klagt die Flöte wieder, Und die kühlen Brunnen rauschen. Golden weh’n die Töne nieder, Stille, stille, laß uns lauschen!

Milda peto kaj deziro, Mian koron tuŝas ĝi; De la tonoj la sopiro, Lume vidas ĝi al mi.

Holdes Bitten, mild Verlangen, Wie es süß zum Herzen spricht! Durch die Nacht, die mich umfangen, Blickt zu mir der Töne Licht!

Traduko de la Germana poemo “Abendmusik” de Clemens von Brentano (∗1778 – †1842) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984.

MR-093-1 / Arg-672-1350 (2012-11-23 12:36:49)

Vidu la retejojn http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Abendst% C3% A4ndchen kaj http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Clemens_ Brentano .

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas Clemens von Brentano (∗1778 – †1842).

Arg-672-1349 (2012-11-23 12:37:45)

Siehe auch: http: // de. wikipedia. org/ wiki/ Clemens_Brentano .

http://www.poezio.net/version?poem-id=672&version-id=1350,1349