1/1

N. N. 36,  N. N. 36,
Morgengebet  Matena preĝo

tradukita de Manfred Retzlaff

Wenn die Sonn’ ist aufgeganen Und der Tag hat angefangen, Will ich Gott im Himmel droben Fröhlich und von Herzen loben. Mit dem lieben Sonnenschein, Mit den Tieren groß und klein Und mit allen schönen Dingen Will ich Dir mein Loblied singen.

Ĉar la tag’ nun komenciĝis Kaj la suno jam leviĝis, Gaje volas laŭdi mi^{2} Vin, ho mia kara Di’. Kun la brilo de la sun’ Volas mian laŭdon nun Kanti mi kun la bestaro Kaj kun tuta la homaro.

Verkinto de tiu ĉi Germana poemo estas N. N. 36.

Arg-670-1345 (2012-11-21 20:57:48)

Traduko de la Germana poemo “Morgengebet” de N. N. 36 en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984.

MR-84-1 / Arg-670-1346 (2012-11-21 20:55:43)

http://www.poezio.net/version?poem-id=670&version-id=1345,1346

2aŭ:

Vin, mi volas, ho Sinjoro laŭdi el la tuta koro.