1/1

James Krüss,

La koko

tradukita de Manfred Retzlaff

Impona estas la virkok’ kun sporoj, krest’ kaj vosto. Ĝojplene sonas ĝia vok’ je l’ frua tag-ekesto.

La vortoj kaj la melodi’ egalas de l’ virkoko. Ŝatatas tamen lia kri’^{2} de ni en ĉiu loko.

Traduko de la Germana poemo “Der Hahn” de James Krüss (Jakobo Krujso, ∗1926-05.31 – †1997-08.02) en Esperanton de Manfred Retzlaff (∗1938-11-04) en 1984-03-04.

MR-78-1 / Arg-666-1338 (2012-11-21 09:53:13)

http://www.poezio.net/version?poem-id=666&version-id=1338

2aŭ:

Ŝatata estas lia kri’